SLOVAK AMATEUR RADIO STATION

Moje trasy


 

Tu je výlet zo železničnej stanice Buková cez Sokolské chaty, okolo Bielej hory na Havraniu skalu a späť na železničnú stanicu Smolenice. V bufete za stanicou majú perfektne vychladený fľaškový Kozel a ten je po takejto vychádzke úplne rajský nápoj!. Trasa je dlhá 11,49 km a je vhodná ako príjemný sobotný výlet aj s menšími deťmi, či pre starších turistov, pretože jej profil obsahuje iba mierne stúpania. Obtiažnejší úsek je iba pri výstupe na samotnú Havraniu skalu, kde treba v strmine liezť asi 15-20 metrov po skalách. Opatrnosť treba aj pri ceste okolo kameňolomu, kde treba ísť po úzkej štátnej asfaltovej ceste.
Výhľad, ktorý je z Havranej skaly, je zvlášť pri jasnom počasí ozajstným zážitkom, pre ktorý stojí túto trasu prekonať.

 Bukova-Havranica.rar (8 078 bytes) - archív, v ktorom je mapa pre Ozi Explorer, súbor s trasou a súbor, obsahujúci waypointy k trase
 Bukova-Havranica.jpg (251 316 bytes) - JPG obrázok s mapou, trasou a bodmi (1259x882 pixelov)
 Bukova-Havranica.txt (1 853 bytes) - TXT súbor s podrobným popisom trasy
 Havranica.jpg (286 322 bytes) - JPG obrázok - výhľad z Havranej skaly (1984x1488 pixelov)

 

Ďalší je výlet zo železničnej stanice Smolenice popod Havraniu skalu (na skalu je asi 5 minút cesty) na Záruby, späť cez Čertov žľab okolo Smolenického zámku cez obec Smolenice na železničnú stanicu Smolenice. Po ceste je možnosť občerstvenia v zariadení pod zámkom a v bufete za stanicou Smolenice. Trasa má 11,9 km. Stúpania sú obtiažnejšie, ako v predchádzajúcej trase, ale sú zvládnuteľné aj deťom a seniorom. Obtiažnejší je úsek zostupu zo Zárub do Čertovho žľabu, kde je cesta ozaj strmá, za sucha silne prašná, za mokra blatistá, v oboch prípadoch šmykľavá! Doporučujem pevnú obuv!
Z juhozápadnej strany vrcholu Zárub je krásny výhľad na Senicu a jej okolie.

 Smolenice-Zaruby.rar (2 745 bytes) - archív, v ktorom je mapa pre Ozi Explorer, súbor s trasou a súbor, obsahujúci waypointy k trase
 Smolenice-Zaruby.jpg (196 827 bytes) - JPG obrázok s mapou, trasou a bodmi (1259x882 pixelov)
 Smolenice-Zaruby.txt (1 493 bytes) - TXT súbor s podrobným popisom trasy
 Zaruby.jpg (184 321 bytes) - JPG obrázok - výhľad zo Zárub (1984x1488 pixelov)

Po nahratí dát z archívu do Vášho GPS sa môžete nechať na výlete navigovať prístrojom. JPG obrázky máp sú iba informačné, pre vytvorenie rýchlej predstavy o trase.

Tu si môžete stiahnuť 3 najzaujímavejšie programy pre prácu s GPS a PC. Sú shareware, ale pre jednoduché činnosti úplne postačujú. Nezabudnite si pozrieť licenčné podmienky!

 Ozi Explorer - download inštalačky programu (.exe cca 5,1 MB)
 GPSMapEdit - download inštalačky programu (.zip cca 800 kB)
 img2gps - download inštalačky programu (.exe cca 1,1 MB)
powered by dpSOFT (c)2006