SLOVAK AMATEUR RADIO STATION

Čo je nové?

4. januára 2015
Na stránky s web kamerou som pridal "Time Lapse" prehliadač histórie obrázkov z kamery.
Je možné zvoliť históriu poslednej hodiny, dňa, týždňa a mesiaca.
Rýchlosť prehliadania je voliteľná od 100 milisekúnd do 2 sekúnd / obrázok.


11. augusta 2013
Na podstránku Programy som dal novú Visual Basic aplikáciu, ktorá zobrazuje počet hodín, minút a sekúnd od posledného bootu počítača.


17. júla 2013
V lete som sa túlal po západných Čechách, preto na stránke s fotografiami pribudla galéria spomienok na moju vojenčinu vo VÚ 8641 Horažďovice.


24. marca 2013
Na stránke s fotografiami pribudlo už piate video s našim havkom Aminou - je znova ostrihaná.


11. marca 2013
Firma ALZA.sk sa prekonala v schopnostiach dodania, včera (v nedeľu) objednaný disk je už nainštalovaný a server FTP spustený. Beží v ňom 128 GB SSD disk Crucial V4. Dúfam, že jeho odozva a spoľahlivosť prispejú k lepšej dostupnosti dát pre HAM.


10. marca 2013
Po štyroch rokoch nepretržitej prevádzky zhavaroval disk na FTP serveri - asi odišli ložiská. Do konca budúceho týždňa by mal byť FTP sprevádzkovaný s pôvodnými zazálohovanými dátami na novom disku.


20. októbra 2012
Na podstránku "Programy" som pridal linku na môj program v PHP, ktorý konvertuje zadanú IP na LONG formát - decimálny formát, vhodný pre napr. zápis IP do databáz.
Zároveň program zistí začiatočnú IP adresu národného segmentu a vypíše všetky ostatné segmenty v rámci IP xxx.yyy.
Nájdete ho na adrese http://www.depe.sk/om_aukcia/aton.php.


28. augusta 2012
Ďalšie video našej Amy, dnes má 4 mesiace.


12. augusta 2012
Spustil som môj ďalší projekt: rádioamatérsku OM & OK aukciu. Určená je hlavne pre rádioamatérov z OK a OM, ale samozrejme ju môže využiť ktokoľvek odkiaľkoľvek. Linka na stránku je http://www.depe.sk/om_aukcia/.Aukcia má vlastnosti, podobné aukcií e-Bay, je ale uspôsobená pre naše zvyklosti a pomery. Lokalizovaná je v slovenskom a anglickom jazyku.


24. novembra 2011
Vytvoril som novú stránku s meraniami a štatistikami o teplote, vlhkosti a atmosférickom tlaku - jednoduchá meteostanica. Snímače týchto veličín sú na okne môjho bytu, orientovanom na severovýchod. Linka na stránku je http://www.depe.sk/tme/. Upravil som aj stránku Počasie, kde som dal odkaz na novú stránku.


10. februára 2011
Na podstránku Rádioamatér som vložil národný rádioamatérsky OM CallBook.


21. decembra 2010
Za ostatný rok sa toho na stránke veľa nepomenilo: najväčšia zmena je asi v pridaní on-line LogBooku so všetkými súvisiacimi stránkami na podstránku Rádioamatér. Aj samotná podstránka Rádioamatér bola viackrát upravovaná v pridávaní či odoberaní komponentov, napr pridanie šotu z TV JOJ o rádioamatéroch, pridanie zopár liniek na filmy s ham tématikou na YouTube.
Skoro na všetkých stránkach s preview obrázkami som zamenil otváranie fotky do nového definovaného okna za otváranie v lightboxe.
Zablokoval som aj live prenos z webkamery, pretože niekedy tieklo von obrovské množstvo dát, ktoré obmedzovalo prenos ftp a niekedy aj môj upload.


18. novembra 2009
Na podstránku Rádioamatér som vložil on-line zobrazovanie frekvencie (stavu) môjho transceivra FT-897D.


31. októbra 2009
Doplnené linky pre lokalizáciu (APRS, APRS-3D, LiveTracking, TrackMe), pridaná live kontrola stavu FTP a TwonkyMedia serverov.


3. septembra 2009
Na Twonky Media Server som začal ukladať archívy správ OM9HQ vo formáte MP3.


22. júla 2009
Spustil som službu FTP úložiska. Beží 24 hodín denne, prístup primárne pre rádioamatérov, práva na požiadanie.


31. mája 2009
Drobné aktualizácie na stránke 'Rádioamatér' - nové menu pre podstránky, informácie o nových zariadeniach atď..


16. mája 2009
Pre nízky záujem a návštevnosť som zrušil fórum.


26. marca 2009
Aktualizácia stránky 'Zaujímavé linky'. Na stránku 'Rádioamatér' som pridal linku na zobrazenie môjho QSO logu.


16. novembra 2008
Na stránku 'Rádioamatér' som pridal tlačítko na zobrazenie posledných 20 spotov z DX clusteru, linky na aktuálne výsledky môjho rádioamatérskeho snaženia a najnovšiu fotografiu môjho hamshacku.


19. septembra 2008
Na úvodnú stránku som pridal linku na aktuálny kurz Eura a amerického doláru voči slovenskej korune.


19. júla 2008
Na úvodnú stránku som dal framy s TV programom pre slovenské a české televízie. V okne je vždy aktuálny program "odteraz" až do konca vysielania. Obsah sa sám automaticky aktualizuje - keď sa nejaký TV program ukončí, obsah automaticky preroluje, teda okno netreba refreshovať.


31. marca 2008
Od zajtra, 1. apríla 2008, spúšťam meranie dostupnosti tejto stránky. Dostupnosť bude zobrazovaná ako priemerná percentuálna hodnota v texte a aj v ikone dolu na úvodnej stránke. Po kliknutí na ikonu sa otvorí stránka so štatistikami dostupnosti.


3. marca 2008
Naostro som spustil podstránku TrackMe (stránka GPS hobby), kde aplikujem lokalizačný GIS systém, obdobný ako rádioamatérsky systém APRS (Amateur Position Reporting System).


8. decembra 2007
Do testovacej prevádzky som spustil Blog. Uvidíme, čo to prinesie...


1. decembra 2007
Úplne som prerobil skripty pre webkameru. Pretože 90% aj viac trafficu bolo pri uploade na server "naprázdno", pre nikoho, zmenil som zobrazovanie nasledovne: kamera automaticky uploaduje obrázok na server iba raz za 60 sekúnd. Po pripojení užívateľa na stránku si tento môže refreshovať obrázky priamo z kamery kedykoľvek a koľkokoľvek tlačítkom REFRESH. Tak si užívateľ môže vytvoriť aj veľmi rýchly refresh. Kamera je nastavená na rozmer obrázku 640x480 a používa minimum kompresie. Je zapnutá 24 hodín denne, po zotmení ale obrázky nie sú žiadna sláva. Holt - za málo peňazí málo muziky...


10. novembra 2007
Na stránku 'Počasie v Trnave' som pridal script na výpočet východu a západu Slnka pre Trnavu.


8. novembra 2007
Konečne som nainštaloval IP kameru, takže na stránke 'WEB kamera' by mal byť za denného svetla (po zotmení je obraz zašumený, zrnitý, bez detailov...) aktuálny obrázok. Zatiaľ je iba skúšobná prevádzka, takže pár dní môžu byť výpadky, pokiaľ kameru definitívne upevním a uložím kábeláž.


24. marca 2007
Jednoduchý excelovský súbor na konverziu zemepisných súradníc som dal na stránku Programy.


11. februára 2007
Na stránku "O mne" som konečne umiestnil svoju fotografiu v mojom Hamshacku.


11. novembra 2006
Od autorov veľmi pekne spracovanej meteorologickej stránky som dostal povolenie na uverejnenie dvoch grafov - meteogramov. Je to prehľad teploty a atmosférického tlaku. Koho troška zaujíma meteorológia, príde si na svoje aj pri návšteve stránky www.rakovicemeteo.sk.


8. novembra 2006
Aktuálna poveternostná situácia na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave - Ivánke je od dneška zobraziteľná po stlačení tlačítka na stránke "Počasie v TT".


7. novembra 2006
Na podstránke Spravodajstvo je v ľavom stĺpčeku úplne dole výpis aktuálnych kurzov Národnej banky Slovenska. Jedná sa o údaj "Valuty - stred" a je vztiahnutý k 14:50 hod. pracovného dňa, kedy NBS vydáva svoj oficiálny kurz. Dal som tam iba kurzy, o ktoré by mohol byť záujem ich sledovať.


5. novembra 2006
Po dlhšej dobe zasa novinka - RSS spravodajstvo zo sveta aj domáce a spravodajstvo športové. RSS je čerpané zo serveru www.pravda.sk. Verím, že budú chodiť iba samé dobré správy! Tak isto sú pridané RSS zo serverov www.zive.sk a www.itnews.sk - tu nájdete všetky možné a aktuálne novinky okolo počítačov, je čo čítať!


1. septembra 2006
Pre tých, čo chcú byť stále informovaní o novinkách na tejto stránke som pripravil na úvodnej stránke možnosť prihlásiť sa na odber mail listu. Zadá sa iba emailová adresa, na ktorú príde potvrdzovací kód, ktorým sa mailing aktivuje.


31. augusta 2006
Na úvodnú stránku som pridal linku na pop-up okno, pomocou ktorého sa dá poslať doporučenie prezrieť si tieto stránky jednému až piatim príjemcom naraz.


27. augusta 2006
Vytvoril som novú kategóriu Varenie a v nej som dal k dispozícií na stiahnutie moju zbierku kuchárskych receptov. Na úvodnej stránke som dal linku na otestovanie rýchlosti downloadu (teda dát, tečúcich z Internetu do počítača). Je tam v pop-up okne pridaná aj anonymná anketa o vašom názore na tieto stránky.


24. augusta 2006
Tak som sa rozlúčil s totálne kazivým serverom www.all4web.sk a Návštevnú knihu som vymenil za síce oveľa jednoduchší grafický design, ale aspoň funkčný. Je tam aj antispamový grafický kód, tak môžete písať!


23. augusta 2006
A znova sa darilo! Ako by toho nebolo dosť, pridal som na stránku aj phpBB fórum. Ak máte chuť, máte sa kde vyrozprávať!


22. augusta 2006
Darilo sa. Dnes bol spustený bazár naostro. Predtým som kompletne vymazal tabuľky databázy, takže kto sa už zaregistroval skúšobne, bude sa musieť teraz zaregistrovať naostro. Vymazané sú aj testovacie záznamy inzerátov. Dúfam, že tento projekt prinesie aspoň pár dobrých obchodov.
Na stránku Úvod som dal formulár, z ktorého je možné po vyplnení svojho mena, emailu, textu a hlavne správnom opísaní bezpečnostného kódu, poslať mi pohodlne emailovú správu.


21. augusta 2006
V noci z 21. na 22. augusta som preniesol celú webovú prezentáciu na vlastnú doménu www.depe.sk. Stránky by sa mali rýchlejšie načítavať, nemali by byť výpadky a hlavne zmizne tá otravná reklama Do konca týždňa by som ešte chcel spustiť úplne čistý bazár - uvidíme, ako sa bude dariť.


20. augusta 2006
Na podstránku Rádioamatér som pridal grafické ikony a linky o aktuálnych rádioamatérskych údajoch pre šírenie rádiových vĺn.


19. augusta 2006
Rozbeh skúšobnej prevádzky bazáru. Systém je vrátane databázy umiestnený na nejakom americkom free serveri, strašne dlho trvá načítanie, občas server vypadáva. Mám však objednanú doménu, potom na ňu prehodím všetko, vrátane týchto stránok a celý systém by mal byť výrazne rýchlejší.


6. augusta 2006
Pridanie zopár nových "fínt" a fotografií do sekcie GPS hobby / Ako na to?


4. augusta 2006
Vloženie prvých dvoch výletných trás s mapami pre program Ozi Explorer, súbormi s waypointami a trasami, fotkami z vrcholov a podrobnými popismi jednotlivých trás do sekcie GPS hobby / Moje trasy.


10. júna 2006
Pridanie 3 fotografií (075-077) zo stretnutia rádioamatérov v Borovciach. Autor Peter, OM3WUC.


28. mája 2006
Začal som s tvorbou nových podstránok o GPS hobby. Zatiaľ nemám predstavu o rozsahu, stránky budem pridávať a modifikovať priebežne.


19. mája 2006
Zrušená indexová stránka s detekciou zobrazovača, pridaná linka na zaujímavú stránku súkromnej meteo stanice v Rakoviciach a pridaná linka na zoznam HAM stránok v OK a OM.


17. mája 2006
Na všetky podstránky som pridal zobrazenie analógových hodín. Čas sa preberá z vášho PC, hodiny teda ukazujú taký čas, aký máte nastavený vo vašom počítači. Na nastavenie presného času na mojom PC používam shareware program iTimeSync (http://www.SinnerComputing.com/iTimeSync.htm), ale na Internete je viacero free programov na synchronizáciu hodín vo vašom PC.


7. mája 2006
Na podstránke "Počasie v TT" som pridal linku na vynikajúci meteorologický program Weather Watcher a linku na slovenský help k tomuto programu.


3. mája 2006
Cyklus obnovy obrázku web kamery som skrátil z 30 na 15 sekúnd.


1. mája 2006
Pridaná nová stránka s aktuálnym počasím v Trnave a s 5-dennou predpoveďou počasia pre Trnavu.


30. apríla 2006
Na stránky som pod počítadlo prístupov vložil indikáciu vašej IP adresy.


19. apríla 2006
Ako indexovú stránku som dal detekciu vášho monitora, teda sa vypíše rozlíšenie vašej obrazovky a farebné nastavenie. Zároveň som pridal countdown počítadlo na túto prvú stránku a tiež na stránku web kamery, kde odrátava čas do refreshu obrázka. Obrázok web kamery som kvôli lepšej ostrosti zmenšil z rozmeru 640x480 na 400x288 bodov.


17. apríla 2006
Na viaceré žiadosti som obnovil WEB kameru - bude zapínaná sporadicky, tak ako donedávna. To značí v pracovné dni neskôr popoludní a cez víkendy podľa situácie.


28. marca 2006
Už dlhší čas som mal nutkanie prerobiť design stránok, čo som práve dokončil. Dúfam, že sa budú páčiť viac, ako tie predchádzajúce.
Zrušil som ponuku na FTP server - možnosť pripojiť sa na môj PC cez ftp zostáva, treba použiť nejaký ftp klient (CuteFTP alebo napr. z Windows či Total Commandera) a po získaní IP, loginu a hesla sa dohovoríme, kedy zapnúť PC. Zrušil som aj web kameru. Pridal som stránku "Diskrétna zóna".
Budem rád, ak sa vyjadríte k novému designu v Knihe návštev.


15. februára 2006
Po dlhšej odmlke (odišla mi základná doska na PC) drobné úpravy na stránke


1. novembra 2005
Pridanie ikony - linky na titulnej stránke na môj FTP server. Tento je sporadicky zapínaný (keď mám zapnutý PC, nezabudnem zapnúť server a ST mi zasa a opäť nezmenili IP adresu...). Anonymný prístup je zakázaný, kto má záujem sa pripojiť, musí sa so mnou aspoň prvý raz (na pridelenie loginu a hesla) skontaktovať.


15. októbra 2005
Pridanie ikony - linky na titulnej stránke na moju novú webovú kameru. Táto je sporadicky zapínaná (keď mám zapnutý PC a nezabudnem zapnúť kameru...), s výhľadom na križovatku.


9. júla 2005
Informácia o WAP stránke na titulnej stránke.


11. apríla 2005
Vloženie novej linky pre cestovné poriadky SAD Trnava (Trnava, Piešťany, Hlohovec, Senica), vr. mestskej hromadnej dopravy, prímestských aj diaľkových liniek. TNX, Padre!


12. marca 2005
Drobné aktualizácie údajov.


29. decembra 2004
Aktualizovanie niektorých nefunkčných liniek.


28. novembra 2004
Pridanie scriptu zobrazenia mena a IP adresy návštevníka. Drobné úpravy stránok. Zablokovanie možnosti stiahnuť priamo fotografie, zablokovanie vyznačenia textu a jeho prenosu do clipboardu, zablokovanie priamej tlače stránky na tlačiarni. Nastavenie 5 sekundového oneskorenia pri vstupnej index stránke. Stránka NAJ už neposkytuje zdarma, to čo predtým, tak som ju zamenil za český TopList. Informácie sú tu stále zdarma a podstatne efektívnejšie.


6. novembra 2004
Na otestovanie najzákladnejšej funkcie rezidentnej časti vášho antivírového programu som vložil na podstránku o antivírovej ochrane testovací súbor EICAR.COM, ktorý musí pri pokuse o download vyvolať reakciu antivíru. Bližší popis je na podstránke a pripojenej linke.


5. novembra 2004
Pre malý záujem o FTP server som ho zrušil. Zabraté miesto na disku a vo firewalle otvorený port mi aj tak trochu vadili, takže som obsah FTP definitívne zmazal a firewall uzavrel.


23. októbra 2004
Do podstránky Fotografovanie som vložil fotky a komentár z výstavy Invex2004. Drobné gramatické a štylistické úpravy.


22. októbra 2004
Pretože štatistická stránka NAJ.sk úplne zmenila design, spôsob merania a prihlasovania, pridal som na titulnú stránku tlačítko pre prístup k tejto stránke (viď nižšie) a zrušil som linky k tejto stránke na ostatných podstránkach. Predpokladám, že o štatistiky prístupu nie je veľký záujem. Sám som zvedavý, či viedla zmena k lepšiemu, isté je, že odteraz si za niektoré informácie žiada NAJ.sk zaplatiť. V LITE verzií, ktorú mám ja, je všetko zdarma, ale vidieť už iba máááálo informácií...


18. októbra 2004
Zrušil som priamy prístup na FTP server cez podstránku, pretože bol nespoľahlivý. Na FTP server sa teraz možno dostať pomocou klasických ftp klientov. Z podstránky FTP a programy sa dá stiahnuť staršia freeware verzia ftp klienta FTPX (cca 700kB), alebo použite napr. program CuteFTP resp. Windows Commander a môžete sa pripájať spoľahlivo takto. Pretože mám dynamickú IP adresu, vždy sa budem snažiť uviesť na podstránke FTP a programy aktuálnu IP adresu. Login je, samozrejme, naďalej "anonymous".
Vytvorená off-line verzia stránok bez programov a fotografií.


3. októbra 2004
Vytvorenie FTP servera s anonymným prístupom - server obsahuje množstvo prevažne freeware utilít a programov. Prístup je cez podstránku FTP a programy a je podmienený zapnutým PC, na ktorom je server umiestnený (elektrika je drahá....)


13. augusta 2004
Drobné úpravy všetkých stránok. Pridanie linky na výpis vašej IP adresy. Vytvorenie neverejnej podstránky pre uloženie a transfer dát. Po ústnej dohode je potom možné z tejto stránky dáta stiahnuť. Pridanie odstavca do podstránky o antivírovej ochrane.


9. augusta 2004
Pokúsil som sa vylepšiť navigáciu stránok odstránením nepohodlného "Návrat" zo zápätia strany a pridal som za text stránky linky na jednotlivé podstránky, prechod medzi nimi by to malo uľahčiť. Zrušil som javascriptové guličky a marque, z podstránok som odobral titulku s fotografiou.


7. augusta 2004
Dnes som si uvedomil, že návštevník pri prípadnej opakovanej návšteve nemá možnosť hneď zistiť zmeny na tejto stránke. Preto som pre takýchto nadšencov pripravil tento "log" zmien a noviniek.
Teda: aj keď stránka funguje asi od začiatku júna, až 2. 8. som zaviedol štatistiky. Zrušil som anketu, neposkytovala pravý obraz o stránke a navyše server, na ktorom bola umiestnená, dvakrát vynuloval výsledky... Dnes som tiež pridal nejaké nové linky - doporučujem hlavne www.tvprogram.cz, odkiaľ sa dá stiahnuť free soft, ktorý je perfektný na získavanie TV programov (otázka je, či nemá v sebe nejaké SPY... Ak by ste niekto niečo vedeli, dajte, prosím, vedieť). Spustí sa po zapnutí PC, načíta si, čo potrebuje, a potom čaká v tray na vyvolanie. Dáva prefektný a prehľadný program predvolených TV staníc a má aj upozorňovač. Ďalej som zmenšil na všetkých stránkach písmo.

powered by dpSOFT (c)2006